Autodesk opetukseen: ammattioppilaitokset, aikuiskoulutus, ammattikorkeakoulut ja yliopistot

Yleinen

Jan 13

Autodesk tukee teknologian ja teollisuuden suuntauksia suunnittelun ja tekniikan koulutuksen avulla. Autodesk Education Suite tarjoaa laajan valikoiman 2D- ja 3D-suunnitteluohjelmistoja sekä teknisiä ohjelmistoja. Ne toimivat opiskelijoiden työkaluina ja niillä kannustetaan heitä jatkamaan monialaista oppimista.

Yleinen suunnittelu ja visualisointi

  • Education Master Suite
  • AutoCAD® Design Suite Ultimate

Arkkitehtuuri ja rakentaminen

  • Building Design Suite Ultimate
  • Infrastructure Design Suite Ultimate
  • Plant Design Suite Ultimate

Media ja viihde

  • Entertainment Creation Suite Ultimate

Valmistava teollisuus

  • Product Design Suite for Education
  • Factory Design Suite Ultimate

Autodesk tekee yhteistyötä myös keskiasteen oppilaitosten kanssa valmistaakseen ja innostaakseen opiskelijoita hakeutumaan tieteen, teknologian ja tekniikan aloille. Autodesk tarjoaa keskiasteen oppilaitoksille Academy-ratkaisut:

  • Autodesk® Design Academy
  • Autodesk® Entertainment Creation Suite Ultimate.

Lisätietoja Autodesk Education -sivulta.